SLOVENSKO – kúpaliská a aquaparky II.

 

Slovensko je nesmierne bohaté na geotermálne vrty, až 87% z nich sa využíva na rekreačné účely. Objavte aj vy vodné svety našich termálnych kúpalísk a aquaparkov.

 

button

 

Banskobystrický kraj:

16-vonkajsi-bazen-3Holidaypark Kováčová – celoročný aquapark vznikol na mieste pôvodného termálneho kúpaliska. Termálna voda je tu známa svojimi liečivými účinkami na pohybové ústrojenstvo. Počas celého roka sú návštevníkom k dispozícii vnútorné bazény s teplou vodou od 32 do 36 °C. Celoročné vonkajšie bazény s teplotou vody do 38 °C sú k dispozícii počas predĺženej letnej sezóny. V bazénoch sú umiestnené chrliče, vodné trysky, vzduchový gejzír a whirlpool, vo vnútornej časti je tobogan so svetelnými a zvukovými efektami.  V letných mesiacoch sú prístupné stravovacie zariadenia a ihriská.

 

Aquathermal Strehová – celoročné termálne kúpalisko v okrese Veľký Krtíš. Počas letnej sezóny je k dispozícii 6 bazénov s rôznymi atrakciami – detský tobogan, šmýkačky, vodný hríb a vírivky pre dospelých. V zimných mesiacoch sú prístupné tri vnútorné bazény, napúšťané termálnou vodou z vrtu s teplotou 36 °C. Súčasťou kúpaliska je aj wellness centrum.

 

Kúpalisko Dudinka – kúpalisko sa nachádza v blízkosti kúpeľov Dudince, v oblasti s mimoriadne teplou klímou. Návštevníkom sú k dispozícii 4 bazény s vodnými atrakciami – tobogan, rodinná šmýkačka, vodné trysky a divoká voda. Sedací bazén v areáli kúpaliska je napĺňaný liečivou minerálnou vodou, ktorá má priaznivé účinky na nervový a srdcovo – cievny systém. K dispozícii sú tiež ihriská a stravovacie zariadenia.

 

Vodný raj Vyhne – termálne kúpalisko sa nachádza na mieste bývalých kúpeľov, v krásnej prírode Štiavnických vrchov. Návštevníkom poskytuje počas celého roka zábavu, odpočinok, aj pohodu v liečivej termálnej vode s vysokým obsahom železa a teplotou do 36,5 °C. V areáli kúpaliska sú štyri bazény a tobogan,wellness centrum a niekoľko ihrísk a športovísk.

 

Ďalšie termálne kúpaliská v Banskobystrickom kraji: Vodný svet – kúpele Číž, Rekreačný areál Predná Hora, Aqualand Banská Bystrica a Termálne kúpalisko Sliač.
Žilinský kraj:

640px-Aquapark_Tatralandia_(15)Aquapark Tatralandia – najväčší celoročný areál vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku. V 14 bazénoch so slanou, termálnou aj čírou vodou, s teplotou do  36°C, si užijú zábavu a oddych deti aj dospelí. 26 toboganov a šmýkačiek rôznej náročnosti zabaví rodiny s deťmi, aj adrenalínových nadšencov. Súčasťou komplexu je prímorský raj Tropical Paradise, letný Funpark, ubytovací kompex Holiday Village a adrenalínová atrakcia Superfly. Samozrejmosťou sú sauny, športoviská a stravovacie zariadenia.

 

Gino Paradise Bešeňová – celoročný vodný raj ponúka návštevníkom 20 bazénov, 15 toboganov a šmýkačiek, wellness a spa, ubytovacie a stravovacie zariadenia priamo v areáli. Aquapark poskytuje relax v geotermálnych aj čírych bazénoch, plávanie v morských vlnách, aj adrenalín na najdlhších a najrýchlejších toboganoch na Slovensku. Wellness centrum ponúka sauny, masážne sprchy, Kneippov kúpeľ, whirlpool a tepidárium.

 

Aquapark Thermal Oravice – je vybudovaný v krásnom prostredí Oravy, pri poľských hraniciach. Termálna voda je tu vysoko mineralizovaná, s vysokým obsahom železa a využíva sa v dvoch krytých a piatich vonkajších bazénoch. Priamy vstup z budovy a bazénov umožňuje návštevníkom kúpať sa v každom počasí aj ročnom období. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami, ako sú umelé vlny, perličkové sedadlá a lavice, gejzír, vodný hríb, chrliče a masážne trysky.

 

photoGallery_104Spa a Aquapark Turčianske Teplice – celoročný aquapark leží na okraji krásneho kúpeľného parku, v centre mesta. Areál SPA ponúka návštevníkom liečivú minerálnu vodu s teplotou 38°C, aquapark termálnu vodu s teplotou do 33°C. Z vodných atrakcií sú návštevníkom k dispozícii dva tobogany, divoká rieka, vírivka, vodné delo s chrličom, hojdací záliv, masážne trysky a svetelné efekty. V rámci wellnessu aquapark ponúka rôzne masáže, kúpele a procedúry. V Turčianskych Tepliciach sa nachádza aj letné termálne kúpalisko Vieska.

 

Ďalšími termálnymi kúpaliskami v Žilinskom kraji sú: AquaRelax Dolný Kubín, Aqua – Vital park Lúčky, Termal raj Liptovský Ján, termálne kúpalisko Veronika Rajec, termálne kúpalisko Laura Rajecké TeplicePermons Paradise a kúpalisko Drienok – Mošovce.

 

Prešovský kraj:

AquaCity Poprad – moderné, ekologické  turistické stredisko, ktoré využíva na svoju prevádzku geotermálu vodu a slnečnú energiu. Návštevníci si môžu vychutnať dokonalý relax v 13 bazénoch s teplotou vody 30 až 38 °C a množstvom vodných atrakcií. Súčasťou komplexu sú dva hotely a wellness centrum, ktoré ponúka masáže, procedúry a kryokomoru. Každý večer AquaCity ožíva bazénovou laserovou show, ktorá je unikátom strednej Európy.

 

Thermal Park Vrbov – teplota vyvierajúcej geotermálnej vody dosahuje 59°C a je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii 10 bazénov, počas zimných mesiacov 5 bazénov, s teplotou vody od 26°C do 38°C. Thermal Park je často využívaný športovcami na regeneráciu svalstva. Súčasťou areálu sú ubytovacie a stravovacie zariadenia.

Ďalšími termálnymi kúpaliskami v Prešovskom kraji sú AquaSpa Gánovce a termálne kúpalisko Izabela Vyšné Ružbachy.

 

Košický Kraj:

Thermalpark Šírava – moderný termálny park na brehu Zemplínskej Šíravy, na prekrásnom poloostrove Medvedia Hora. Vodný svet ponúka 3 bazény, šmýkačky, divokú rieku, hojdací záliv a detské ihrisko. K dispozícii sú tiež oddychové miesta a stravovacie zariadenia.

 

Prečítajte si aj: Dovolenka na Slovensku – kúpaliská a aquaparky – 1.časť

SLOVENSKO – kúpaliská a aquaparky II.
5 (100%) 5 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *