Najkrajšie európske veľkomestá

 

Hoci je Európa malý svetadiel, predstavuje turistický cieľ pre takmer polovicu svetových cestovateľov. Až sedem z desiatich najnavštevovanejších krajín sa nachádza práve v Európe. Dôvodom je mnoho zachovalých historických a kultúrnych pamiatok, rozvinutý cestovný ruch a výborná infraštruktúra. Mnohé z európskych veľkomiest patria k najnavštevovanejším na svete, každé z nich má svoju vlastnú unikátnu atmosféru a miesta, ktoré treba vidieť. Ponúkame vám krátky pohľad do niektorých z nich, viac sa dočítate v jednotlivých článkoch.
Rím – Hlavné a najväčšie mesto Talianska, jedno z najväčších európskych veľkomiest. Počas svojej 2800 ročnej existencie bol sídlom starovekého Ríma, pápežských štátov, Talianskeho kráľovstva a Talianskej republiky. Nazýva sa “večným mestom” a je jedným z najkrajších miest na svete. Každoročne ho navštívia tisíce turistov, obdivujúcich majstrovské diela rímskeho umenia a starobylej architektúry.

Rezervujte si ubytovanie v Ríme

 

 

Paríž – Hlavné a najväčšie mesto Francúzska, patrí k najväčším európskym veľkomestám. Rozprestiera sa na brehoch rieky Seiny a v jeho uliciach nájdete nespočetné množstvo pamiatok známych na celom svete. Patrí medzi najnavštevovanejšie turistické destinácie. Často je označované za mesto módy, ale aj mesto umenia, romantiky, či bulvárov a nočnej zábavy.

Rezervujte si ubytovanie v Paríži

 

 

Praha – Hlavné a  najväčšie mesto Českej republiky, historická metropola, označovaná prívlastkami ako “zlatá” a “stovežatá”. Praha je považovaná za jedno z najkrajších a architektonicky najdokonalejších miest sveta. Historické centrum s panorámou Pražského hradu je pamiatkovou rezerváciou UNESCO. Nájdete tu množstvo národných kultúrnych pamiatok a tisíce stavebných a umeleckých skvostov.

Rezervujte si ubytovanie v Prahe

 

 

Budapešť – Jedno z najkrajšie položených veľkomiest, hlavné a najväčšie mesto Maďarskarozkladá sa po oboch brehoch Dunaja. Rieka ním preteká od severu k juhu v dĺžke 28 km a vytvára tak niekoľko ostrovov (najznámejší – Margitin ostrov). Časť mesta ležiaca na ľavom brehu rieky – Pešť je rovinatá, zatiaľ čo pravý breh má značne členitý terén – Budínske vrchy s niekoľkými jaskyňami. Najdôležitejším prírodným bohatstvom Budapešti sú početné termálne pramene, vďaka ktorým patrí k najväčším kúpeľným mestám sveta.

Rezervujte si ubytovanie v Budapešti

 

 

Barcelona – Je po hlavnom meste Madrid druhým najväčším mestom Španielska a je považovaná za jedno z najkrajších miest sveta. Sídlo tu má arcibiskup, niekoľko univerzít, vysokých škôl a významných knižníc. Barcelona je najväčším priemyselným centrom celého Španielska. Patrí k najvýznamnejším španielskym mestám a vďaka svojej polohe je pre mnohých Európanov prístupnejšia ako hlavné mesto.

Rezervujte si ubytovanie v Barcelone

 

 

Viedeň – Hlavné a  najväčšie mesto Rakúska, pre zaujímavú polohu, históriu a výstavbu nazývané aj dunajskou metropolou. Spolu s Bratislavou vytvára najtesnejšie zoskupenie (60 km) dvoch hlavných miest v Európe . Každoročne sa umiestňuje na popredných priečkach svetových rebríčkov ako jedno z najlepších miest pre život. Okrem bohatej histórie, množstva kultúrnych podujatí a turistického ruchu má tiež silnú ekonomickú základňu.

Rezervujte si ubytovanie vo Viedni

 

 

Londýn – Britská metropola, kedysi centrum najväčšej koloniálnej veľmoci sveta, ešte aj dnes vzbudzuje obdiv a rešpekt. Málo miest na našej planéte ponúka takú diverzitu kultúr a príležitostí ako práve Londýn. Nie nadarmo sa môže popýšiť titulom najnavštevovanejšieho mesta sveta. Mesto pri ústí Temže je jedným zo svetových kultúrnych a finančných centier. Sídli tu veľké množstvo vzdelávacích, obchodných, športových, umeleckých, mediálnych a vládnych inštitúcií.

Rezervujte si ubytovanie v Londýne

 

Najkrajšie európske veľkomestá
5 (100%) 5 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *