Najkrajšie miesta na svete

 

Každý cestovateľ má svoj vlastný cestovateľský sen, každá každá krajina je niečim výnimočná. Rozhodne je však niekoľko takých, ktoré by ste pri cestovaní nemali vynechať, pretože majú jedno spoločné – nádhernú prírodu a jedinečné prírodné úkazy, ktoré vás určite obohatia. Nemusíte precestovať celý svet, aby ste sa mohli pokochať krásami našej Zeme, vyberáme pre vás niektoré z jej najkrajších miest.
 

SRÍ LANKA – perla oceánu

Patrí k najkrajším ostrovom sveta, vďaka svojej nádhernej prírode – hustej vegetácií, piesočným plážam a priezračnému moru. Na jednej strane tu nájdete husté pralesy, na druhej strane rozsiahle ľudoprázdne pláže, pozdĺž morského pobrežia, národné parky a jedinečné budhistické a hinduistické pamiatky. Tento rajský tropický ostrov je charakteristický miešaním rozličných kultúr a prívetivosťou domorodých obyvateľov.

 

 

MALDIVY – dovolenkový raj

Tvorí ich asi 1900 ostrovov, na vrchole podmorského pohoria, tiahnucich sa od 500 do 1100 km juhozápadne od brehov Indie. Maldivy sú najnižšie položeným štátom sveta, najvyššie miesto tu dosahuje len 2,5 m nad hladinu oceánu. Nekonečné biele pláže bez návalov turistov, fascinujúci podmorský život a takmer stále slnečné počasie sú tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú na dovolenke naozaj oddýchnuť.

 

 

BALI – ostrov bohov

Leží na západnom konci ostrova Malé Sundy, asi tri kilometre východne od Jávy a iba osem stupňov južne od rovníka. Tento indonézsky kus raja je populárnou turistickou destináciou pre ľudí z celého sveta. Aj keď je Bali malý ostrov, nájdete tu všetko, čo patrí k dovolenkovej atmosfére – nádherné pláže, krásnu prírodu, vynikajúce jedlo a prijateľné ceny. Dovolenková atmosféra tu vládne po celý rok a pohltí každého, kto sem zavíta.

 

 

THAJSKO – krajina úsmevov

Vďaka svojim nádherným plážam a rozvinutému cestovnému ruchu je obľúbenou turistickou destináciou a patrí k najnavštevovanejším krajinám sveta. Dokonalé spojenie tradície so súčasnosťou z neho robí fascinujúcu krajinu. Nádherná príroda, smaragdovo zelené údolia, panenské pláže, obrovské sochy Budhu a večné úsmevy miestnych obyvateľov – to je len zopár z mnohých zážitkov, ktoré vám Thajsko ponúka.

 

 

NOVÝ ZÉLAND – výlet do rozprávky

Nový Zéland má množstvo prírodných rezervácií. Na jednej strane členité pobrežie s množstvom ostrovov a vysoké hory s nikdy sa netopiacim snehom, na druhej strane zelené kopce s tisíckami oviec, termálne gejzíry, sopky a jaskyne. Jedinečná a rôznorodá krajina urobila z tohto miesta dejisko televíznych filmov a vďaka relatívnej izolovanosti sa tu vyvinul jedinečný ekosystém.

 

 

ISLAND – ostrov ohňa a ľadu

najviac termálnych prameňov na Zemi, severská príroda je tu drsná a fascinujúca zároveň. Island je nazývaný “ostrovom ohňa a ľadu”, nájdete tu veľké množstvo činných vulkánov, termálnych prameňov a gejzírov, ale aj ľadovcových riek, jazier a národných parkov. Tento výnimočný ostrov vám ponúkne jedinečné prírodné krásy, aké nenájdete nikde inde na svete.

 

 

Najkrajšie miesta na svete
5 (100%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *