SLOVENSKO – kam s deťmi v Bratislave

 

Naše hlavné mesto – Bratislava ponúka niekoľko príležitostí na aktivity s deťmi. Aj keď počasie nie je vždy ideálne, s trochou kreativity sa dá vymyslieť plnohodnotný program. Dnes vám prinášame nápady na zaujímavé miesta, ktoré môžete navštíviť aj keď vonku prší. Tak neseďte doma, urobte si malý rodinný výlet a doprajte si spoločné dobrodružstvo.

 

 

Zaplávajte si aj v zimepetrzalska plavaren

Aj v zimných mesiacoch môžete deťom dopriať aktívny pohyb vo vode. Stačí navštíviť jednu z krytých plavární, ktoré ponúkajú tiež detské bazény. Deťom tým urobíte radosť a navyše si zdravo vybijú aspoň časť svojej nekonečnej energie. K najobľúbenejším patrí Petržalská plaváreň, Plaváreň Central, Plaváreň Pasienky a bazénová časť Hotela Nivy.

 

korculovanie verejnost bratislavaKorčuliarsky raj

K zime neodmysliteľne patrí korčuľovanie na ľade. Hlavné mesto má niekoľko klzísk, na ktorých vám ochotne požičajú či nabrúsia korčule. Navštívte napríklad Zimný štadión Ondreja Nepelu, štadión v Dúbravke, ružinovský zimný štadión Vladimíra Dzurillu, či petržalský štadión HC Petržalka, vlastné klzisko má tiež Avion Shopping Park.

 
Hor sa za umením

bibianaPočuli ste už o Medzinárodnom dome umenia pre deti BIBIANA? Táto inštitúcia, jediná svojho druhu na Slovensku, sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú deťom a mládeži. Interaktívne výstavy sú dopĺňané sprievodnými podujatiami – divadlom, tvorivými dielňami či hudobnými vystúpeniami. Ide o ideálny spôsob podpory kreatívneho a duševného rozvoja detí, no priučiť sa môžu aj dospelí.

 

aureliumDôležité je neprestať sa pýtať

Prijímanie poznatkov nemusí byť len strojené a nudné. V duchu Komenského myšlienky “škola hrou” vás privíta AURELIUM – zážitkové centrum vedy. Ideou zakladateľov je vzdelávať zábavnou formou. Prostredníctvom interaktívnych exponátov a pútavých experimentov sa snažia zvýšiť všeobecný záujem o vedu, hlavne u mladších ročníkov. Návšteva centra vedy hravým spôsobom motivuje deti k poznaniu.

 


detske muzeumDotýkať sa prikázané!

V priestoroch Detského múzea SNM sa nevzdelávate čítaním tabuliek pri exponátoch, tu sa učíte (aj) rukami! Deťom ponúka atraktívny spôsob trávenia voľného času, založený na priamej interakcii s výstavami. Okrem nich tu nájdete ihriská, tvorivé dielne a špecializované programy pre najmenších. Zabavia sa aj rodičia, ktorí majú možnosť znovuobjaviť svoje detské ja.

 

prirodovedne muzeum snmMúzeá, nielen pre deti

Žiadne dieťa by nemalo vynechať návštevu Prírodovedného múzea SNM. Toto ponúka okrem stálych expozícií aj príležitostné výstavy, ktoré zavedú do tajov našej prírody nielen našich najmenších. Trocha netradičný, no o to zaujímavejší zážitok ponúka bratislavské Múzeum dopravy v priestoroch blízko železničnej stanice. Malí aj veľkí si tu môžu pozrieť dopravné prostriedky ako bicykle, autá, či vlaky, z rôznych období.

 

babkove divadloDosky, ktoré znamenajú svet

Kultúry nikdy nie je dosť, tak prečo nenavštíviť divadlo s programom určeným špeciálne deťom? Takéto vystúpenia ponúka SND, Nová scéna a samozrejme aj Bratislavské bábkové divadlo. Stačí si len vybrať. Predstavenia pre deti sú stálou súčasťou repertoáru bratislavských divadiel už niekoľko rokov a o ich kvalite svedčí vysoký počet spokojných návštevníkov – malých, aj veľkých.

 

SLOVENSKO – kam s deťmi v Bratislave
5 (100%) 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *