SLOVENSKO – najlepšie lyžiarske strediská

 

Ak máte radi lyžovanie a zimné športy, nemusíte chodiť ďaleko. Na Slovensku nájdete niekoľko kvalitných lyžiarskych stredísk, ktoré sa každý rok zlepšujú. Okrem našich krásnych hôr, ktoré robia zo Slovenska lyžiarsky raj, zvyšuje sa aj ich vybavenosť. Lyžiarske strediská ponúkajú rôzne možnosti ubytovania aj voľnočasových aktivít. Dnes vám prinášame 1.časť zoznamu najlepších lyžiarskych stredísk na Slovensku.

 

 

jasná

JASNÁ CHOPOK – je jedným z najmodernejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznej obtiažností. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke na lokalite Biela Púť. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov.

Ubytovanie JASNÁ

 

donovalyPARK SNOW DONOVALY – patrí medzi najväčšie a najlepšie vybavené lyžiarske strediská na Slovensku. Nájdete tu 19 zjazdoviek a najväčší detský FUN PARK v strednej Európe pre rodiny s deťmi. Dominantou strediska je kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačka Buly Expres Záhradište a ďalších 14 vlekov.

Ubytovanie DONOVALY
 

jasenská dolina

JASENSKÁ DOLINA – lyžiarske stredisko sa nachádza na turčianskej strane Veľkej Fatry, v blízkosti mesta Martin. Ponúka výborné lyžiarske podmienky pre začiatočníkov, aj náročnejších lyžiarov, lyžiarsku školu a škôlku, servis, požičovňu, aj večerné lyžovanie. Stredisko má upravované bežecké trate, 5,3 km zjazdoviek, 7 vlekov a jednu sedačkovú lanovku. 

Ubytovanie Jasenská Dolina

 

SKI PLEJSY – jedno z najkrajších lyžiarskych stredísk na Slovensku, niekoľkonásobné dejisko európskeho pohára v lyžovaní. Návštevníci majú k dispozícii 7 zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti, reštauráciu, ski servis, požičovňu lyží a ďalšie služby pre lyžiarov. Celý areál je mechanicky zasnežovaný a upravovaný, čo umožňuje predĺžiť sezónu až do jarných mesiacov.

Ubytovanie Krompachy – Plejsy

 

Kubínska HoľaSKI KUBÍNSKA HOĽA – lyžiarske stredisko sa nachádza sa na južnom svahu Kubínskej Hole. Návštevníci majú k dispozícii 14 km upravovaných zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti, 8 vlekov a dve sedačkové lanovky s umelým zasnežovaním.

Ubytovanie Kubínska Hoľa

 

MARTINSKÉ HOLE známe lyžiarske stredisko v pohorí Malá Fatra návštevníkom ponúka 6 vlekov, z toho jednu šesťsedačku a 12 upravovaných zjazdoviek, požičovňu a servis lyží, lyžiarsku školu a škôlku. Lyžiarske stredisko je známe svojimi výbornými snehovými podmienkami a upravovanými traťami. 

Ubytovanie Martinské Hole

 

malinô brdo

SKI PARK MALINÔ BRDO – lyžiarske stredisko ponúka výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov. Nájdete tu 8 zjazdoviek, 8-miestnu kabínkovú lanovku, 4-miestnu sedačkovú lanovku a 8 vlekov, požičovňu športových potrieb, servis, lyžiarsku školu a škôlku, skibus.

Ubytovanie Malinô Brdo

 

STREDNICA – lyžiarske stredisko leží v obci Ždiar na rozhraní Belianskych Tatier a Spišskej Magury. Patrí medzi najstaršie vysokotatranské strediská. Dopravu zabezpečuje štvorsedačková lanovka a 9 lyžiarskych vlekov. Celková dĺžka zjazdoviek je takmer 5 km, polovica z nich je technicky zasnežovaná. Priaznivci bežeckého lyžovania ocenia 5 km tratí.

Ubytovanie – Ždiar

 

SLOVENSKO – najlepšie lyžiarske strediská
5 (100%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *