SLOVENSKO – najlepšie lyžiarske strediská II. časť

 

Upravené zjazdovky a bežkárske trate, snowboardové arény, lyžiarske školy a škôlky, ale aj nočná lyžovačka a požičovne lyžiarskej výstroje čakajú návštevníkov slovenských lyžiarskych stredísk. Pre ostatných sú to adrenalínové atrakcie – snowtubing, kitewing, bobové a sánkarské dráhy, či klziská. Pozrite si druhú časť zoznamu najlepších lyžiarskych stredísk na Slovensku.

 

 

TATRANSKÁ LOMNICAtatranská lomnica – v stredisku sa nachádza najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka, okrem toho vás čaká 5-mesačná garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené zjazdovky. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, bežní lyžiari aj milovníci adrenalínu. Medzi atrakcie patrí moderná 15-miestna lanovka na Skalnaté pleso a Audi aréna, kde si môžete zmerať čas svojej jazdy.

Ubytovanie Tatranská Lomnica

 

štrbské plesoŠTRBSKÉ PLESO – je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku. Ponúka 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí a výborné lyžiarske podmienky na 13 zjazdovkách. Detský areál Maxiland má vlastný lyžiarsky vlek a dopravníkový pás. Pre milovníkov adrenalínu je tu atraktívny snowpark. Bežecké trate majú 11 okruhov v celkovej dĺžke 26 km.

Ubytovanie Štrbské Pleso
 

vrátnaVRÁTNA – nachádza sa v Národnom parku Malá Fatra a patrí medzi štyri najvyššie položené strediská na Slovensku. Celková dĺžka zjazdoviek je 14 km, z toho 12 km pravidelne upravovaných a 7 km technicky zasnežovaných. Prepravu zabezpečuje kabínková lanovka, 4-sedačková lanovka, 10 lyžiarskych vlekov a lanový vlek. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii samostatne ohradený detský park s posuvným pásom. Stredisko má 18 km upravovaných bežeckých tratí.

Ubytovanie Vrátna

 

veľká račaVEĽKÁ RAČA – OŠČADNICA  – stredisko sa nachádza sa na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Jeho najväčšou prednosťou je rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách – Dedovka, Marguška a Lalíky. Nájdete tu 14 pravidelne upravovaných zjazdoviek všetkých náročností, v dĺžke takmer 14,5 km.  K najväčším atrakciám strediska patrí bobová dráha.

Ubytovanie Veľká Rača – Oščadnica

 

 

bachledkaŽDIAR – BACHLEDKA – rozprestiera sa na hrebeni Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. Lyžiari a snowboardisti majú k dispozícii 10 zjazdoviek rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 10,7 km, 4-sedačku Jezersko, 3-sedačku v Bachledova a 5 lyžiarskych vlekov. Pre malých lyžiarov je tu lyžiarska škôlka s posuvnými pásmi a atrakciami, pre náročných návštevníkov bobová dráha či snowrafting.

Ubytovanie Ždiar – Bachledka

 

 

roháče-spálenáROHÁČE – SPÁLENÁ – je súčasťou obce Zuberec a nachádza sa vo vysokohorskom prostredí Západných Tatier v regióne Orava. Nadmorská výška a orientácia zjazdoviek zabezpečujú veľmi dobré snehové podmienky až päť mesiacov v roku. Celková dĺžka zjazdoviek dosahuje takmer 5 km, všetky upravované terény sú zasnežované. Prepravu zabezpečuje 6-sedačková a 4-sedačková lanovka a tri vleky. Pre rodiny s deťmi sú vyhradené dva vleky a detská škola.

Ubytovanie Roháče – Spálená

 

valčianska dolinaVALČIANSKA DOLINA – stredisko sa nachádza na úpätí pohoria Malá Fatra v regióne Turiec a je zamerané najmä na rodiny s deťmi. Zjazdovky sú ľahké až stredne ťažké, ich celková dĺžka je 5,6 km. Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečuje 4-sedačková lanovka, štyri vleky a jeden vlek pre najmenších v detskej zóne Yeti Park. Stredisko má 12 km bežeckých tratí.

Ubytovanie Valčianska Dolina

 

starý smokovecSTARÝ SMOKOVEC – stredisko je ideálne hlavne pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Denná a nočná sánkovačka z Hrebienka patrí k najlepším zimným zážitkom v Tatrách. Jakubkova lúka s ľahkou zjazdovou traťou je optimálna pre lyžiarov začiatočníkov, Hrebienok je zas najobľúbenejšie miesto zimných turistických vychádzok. K najväčším atrakciám patrí Tatranský ľadový dóm a neoficiálne majstrovstvá sveta v stavaní sôch z ľadu. Dĺžka bežeckých tratí v stredisku je 17 km.

Ubytovanie – Starý Smokovec

SLOVENSKO – najlepšie lyžiarske strediská II. časť
5 (100%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *