TROPIKÁRIUM – tropický svet v Budapešti

 

Ak máte chuť zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického podnebia, na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet, určite navštívte Tropicarium Budapešť. Komplex morského akvária, vybudovaný na ploche s rozlohou 3000 m² je zabezpečený špičkovou technológiou a celý jeho chod riadi počítačový program. O živočíchy sa stará tím špecialistov – biológov, veterinárov a ošetrovateľov.

 

Budapeštianske Tropicarium, nazývané aj “žraločia ZOO” sa nachádza v budove veľkého nákupného centra Campona.

Hlavnou atrakciou je najväčšie morské akvárium v strednej Európe s objemom 1,4 mil. litrov slanej vody. Popod akvárium vedie 12 m dlhý vyhliadkový tunel z nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu pozorovať celkom zblízka žraloka útesového či žraloka tygrovaného a leopardieho, ktoré dosahujú dĺžku až 2 m. Kŕmenie týchto predátorov si môžete pozrieť každý štvrtok medzi 15-16 hodinou.

 

Vo ďalšej miestnosti Tropikária čaká na návštevníkov dažďový prales so skutočným tropickým dažďom, plný aligátorov.

V inej časti sú to obrovské hady ako pytóny a veľhady, trpasličie opičky – kosmáče, exotické vtáky a leguány. Môžete obdivovať aj rôzne plazy, pavúky, škorpióny, žaby a korytnačky.

V Tropikáriu nájdete rozmanité druhy života pochádzajúce z Afriky, Južnej Ameriky, či Ázie. V sladkovodných akváriách na vás čakajú úhory, jalce, karasy, amury a pirane.

V sále morských rýb sú to zas koralové ryby pestrých farieb a tvarov.

Na konci prechádzky “tropickým rajom” na vás čaká akvárium plné rají, ktoré si môžete pohladkať.

 

REZERVUJTE SI UBYTOVANIE V BUDAPEŠTI

 

 

TROPIKÁRIUM – tropický svet v Budapešti
4.4 (88%) 5 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *