Aquaworld - vodný svet pod kupolou

13.04.2018

S kapacitou 1800 návštevníkov je Aquaworld Budapešť najväčší krytý vodný komplex v strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti mesta pri diaľnici M0 a moste Megyeri-híd. Počas celého roka poskytuje neopakovateľný zážitok návštevníkom všetkých vekových kategórií.

Vodný areál tvorí obrovská vodná kupola so šírkou 72 m, ktorá dosahuje výšku piatich poschodí. Vo vnútri sa nachádza 15 bazénov, 11 šmýkačiek, saunový a detský svet a v lete aj pláž. Celý areál je plný sôch a vysunutých mostov, čo dodáva tomuto aquaparku neopakovateľnú atmosféru.

Vodný komplex je súčasťou hotelového komplexu Aquaworld resort a verejnosti je prístupný každý deň od 6:00 do 22:00 hod. Pre väčšinu veľkých tobogánov ( Onion slide, Horský potok, Ufo, Rainbow, Čierna diera ) platí obmedzenie pre vstup detí do výšky 140 cm. Na niektoré (Tornádo, Kamikadze, Lietajúci koberec) je zakázaný vstup deťom do výšky 150 cm. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazén s rôznymi hĺbkami vody, vybavený vodnými atrakciami a šmýkačkami. Detské bazény sa nachádzajú aj vo vonkajších priestoroch Aquaworldu.