Najkrajšie miesta sveta

11.02.2021

Každý cestovateľ má svoj vlastný cestovateľský sen, každá každá krajina je niečim výnimočná. Rozhodne je však niekoľko takých, ktoré by ste pri cestovaní nemali vynechať, pretože majú jedno spoločné - nádhernú prírodu a jedinečné prírodné úkazy, ktoré vás určite obohatia. Nemusíte precestovať celý svet, aby ste sa mohli pokochať krásami našej Zeme, vyberáme pre vás niektoré z jej najkrajších miest.

ISLAND - ostrov ohňa a ľadu

najviac termálnych prameňov na Zemi, severská príroda je tu drsná a fascinujúca zároveň. Island je nazývaný "ostrovom ohňa a ľadu", nájdete tu veľké množstvo činných vulkánov, termálnych prameňov a gejzírov, ale aj ľadovcových riek, jazier a národných parkov. Tento výnimočný ostrov vám ponúkne jedinečné prírodné krásy, aké nenájdete nikde inde na svete.

NOVÝ ZÉLAND - výlet do rozprávky

Nový Zéland má množstvo prírodných rezervácií. Na jednej strane členité pobrežie s množstvom ostrovov a vysoké hory s nikdy sa netopiacim snehom, na druhej strane zelené kopce s tisíckami oviec, termálne gejzíry, sopky a jaskyne. Jedinečná a rôznorodá krajina urobila z tohto miesta dejisko televíznych filmov a vďaka relatívnej izolovanosti sa tu vyvinul jedinečný ekosystém.

SRÍ LANKA - perla oceánu

Patrí k najkrajším ostrovom sveta, vďaka svojej nádhernej prírode - hustej vegetácií, piesočným plážam a priezračnému moru. Na jednej strane tu nájdete husté pralesy, na druhej strane rozsiahle ľudoprázdne pláže, pozdĺž morského pobrežia, národné parky a jedinečné budhistické a hinduistické pamiatky. Tento rajský tropický ostrov je charakteristický miešaním rozličných kultúr a prívetivosťou domorodých obyvateľov

BALI - ostrov bohov

Leží na západnom konci ostrova Malé Sundy, asi tri kilometre východne od Jávy a iba osem stupňov južne od rovníka. Tento indonézsky kus raja je populárnou turistickou destináciou pre ľudí z celého sveta. Aj keď je Bali malý ostrov, nájdete tu všetko, čo patrí k dovolenkovej atmosfére - nádherné pláže, krásnu prírodu, vynikajúce jedlo a prijateľné ceny. Dovolenková atmosféra tu vládne po celý rok a pohltí každého, kto sem zavíta.

KUBA - perla Karibiku

Kubánska republika je najväčším a najzaujímavejším ostrovom Karibiku. Je krajinou tropickej zelene a miešaných nápojov, hudby a tanca, kubánskeho rumu a cigár, historických pamiatok a automobilov, ale aj nádherných pláží a priezračného mora. Kuba je miesto, ktoré vás vtiahne do svojej nevšednej atmosféry a nakazí vás svojim kľudom a pohodou.