Skvelé tipy na výlet s deťmi

10.05.2019

Jeseň je obdobím rodinných výletov a každý kto má deti vie, koľko energie dokážu zo seba vydať. Na to, aby ste im vymysleli zaujímavý celodenný program nemusíte chodiť ďaleko. U našich susedov nájdete niekoľko zábavných parkov a zoologických záhrad, kde môžete spojiť pobyt na čerstvom vzduchu so zábavou. Okrem hry sa vaše deti aj niečo naučia, spoznajú nové miesta a živočíchy. Samozrejme veková hranica nie je obmedzená, rovnako dobre sa zabavia tiež dospelí a na pár hodín vstúpia do bezstarostného detského sveta. 

Familypark Neusiedlersee - zábava pre každého

Ak hľadáte tip na výlet s deťmi, určite navštívte najväčší zábavný park v Rakúsku Familypark Neusiedlersee. Právom nesie názov "rodinný", pretože si tu príde na svoje každý, bez ohľadu na vek. V príjemnom prostredí uniknete od každodenného stereotypu a vstúpite spolu s deťmi do rozprávkového sveta zábavy. 

Čítať viac...

Prater - viedenský park plný atrakcií

Jeden z najznámejších zábavných parkov viedenský Prater ponúka na svojej ploche viac ako 250 atrakcií. Vstup do areálu je zadarmo, platí sa za jednotlivé atrakcie. Priemerná cena za atrakciu je 3,50€ na osobu, na niektoré majú deti do 110 cm vstup zdarma. 

Čítať viac...

ZOO Viedeň - najlepšia v Európe

Viedenská ZOO sa nachádza v strede 160 ha Schönbrunnského zámockého parku vo Viedni a spolu so zámkom a parkom patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. ZOO je najstaršou na svete, v roku 1752 bola vybudovaná ako "cisársky zverinec" a od tých čias sa stala jednou z najkrajších a najmodernejších zoologických záhrad. 

Čítať viac...

ZOO Budapešť - domov tisícok zvierat

ZOO s botanickou záhradou v Budapešti so svojou skoro 150 ročnou históriou patrí k jedným z najstarších zoologických záhrad sveta. Na ploche takmer 11 ha tu môžete vidieť viac ako 8000 zvierat, ktoré pochádzajú zo siedmych rôznych oblastí a niekoľko tisíc rastlinných druhov. 

Čítať viac...

TROPIKÁRIUM - tropický svet v Budapešti

Ak máte chuť zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického podnebia, na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet, navštívte Tropicarium Budapešť. Komplex morského akvária, vybudovaný na ploche s rozlohou 3000 m² je zabezpečený špičkovou technológiou a celý jeho chod riadi počítačový program. 

Čítať viac...

Aquaworld - vodný svet pod kupolou

S kapacitou 1800 návštevníkov jeAquaworld Budapešť najväčší krytý vodný komplex v strednej Európe. Nachádza sa v severnej časti mesta pri diaľnici M0 a moste Megyeri-híd. Počas celého roka poskytuje neopakovateľný zážitok návštevníkom všetkých vekových kategórií.

Čítať viac...