Kam s deťmi v Bratislave

14.09.2018

Naše hlavné mesto ponúka niekoľko príležitostí na aktivity s deťmi. Aj keď počasie nie je vždy ideálne, s trochou kreativity sa dá vymyslieť plnohodnotný program. Dnes vám prinášame nápady na zaujímavé miesta, ktoré môžete navštíviť aj keď vonku prší. Tak neseďte doma, urobte si malý rodinný výlet a doprajte si spoločné dobrodružstvo.


Zaplávajte si aj v zime

Aj v zimných mesiacoch môžete deťom dopriať aktívny pohyb vo vode. Stačí navštíviť jednu z krytých plavární, ktoré ponúkajú tiež detské bazény. Deťom tým urobíte radosť a navyše si zdravo vybijú aspoň časť svojej nekonečnej energie. K najobľúbenejším patrí Petržalská plaváreň, Plaváreň Central, Plaváreň Pasienky a bazénová časť Hotela Nivy.


Korčuliarsky raj

K zime neodmysliteľne patrí korčuľovanie na ľade. Hlavné mesto má niekoľko klzísk, na ktorých vám ochotne požičajú či nabrúsia korčule. Navštívte napríklad Zimný štadión Ondreja Nepelu, štadión v Dúbravke, zimný štadión Vladimíra Dzurillu, či petržalský štadión HC Petržalka, klzisko má tiež Avion Shopping Park či Eurovea.


Hor sa za umením

Počuli ste už o Medzinárodnom dome umenia pre deti Bibiana? Táto inštitúcia, jediná svojho druhu na Slovensku, sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú deťom a mládeži. Interaktívne výstavy sú dopĺňané sprievodnými podujatiami - divadlom, tvorivými dielňami či hudobnými vystúpeniami. Ide o ideálny spôsob podpory kreatívneho a duševného rozvoja detí, no priučiť sa môžu aj dospelí.


Dôležité je neprestať sa pýtať

Prijímanie poznatkov nemusí byť len strojené a nudné. Ideou zakladateľov zážitkového centra vedy Aurelium je vzdelávanie zábavnou formou. Prostredníctvom interaktívnych exponátov a pútavých experimentov sa snažia zvýšiť všeobecný záujem o vedu. Návšteva centra vedy hravým spôsobom motivuje deti k poznaniu.


Múzeá, nielen pre deti

Žiadne dieťa by nemalo vynechať návštevu Prírodovedného múzea SNM. Toto ponúka okrem stálych expozícií aj príležitostné výstavy, ktoré zavedú do tajov našej prírody nielen deti. Trocha netradičný, no o to zaujímavejší zážitok ponúka bratislavské Múzeum dopravy v priestoroch blízko železničnej stanice. Malí aj veľkí si tu môžu pozrieť dopravné prostriedky ako bicykle, autá, či vlaky, z rôznych období.


Dosky, ktoré znamenajú svet

Kultúry nikdy nie je dosť, tak prečo nenavštíviť divadlo s programom určeným špeciálne deťom? Takéto vystúpenia ponúka SND, Nová scéna a samozrejme aj Bratislavské bábkové divadlo. Stačí si len vybrať. Predstavenia pre deti sú stálou súčasťou repertoáru bratislavských divadiel už niekoľko rokov a o ich kvalite svedčí vysoký počet spokojných návštevníkov - malých, aj veľkých.