Kúpaliská a auqaparky I.

22.05.2020

Za vodnými radovánkami nemusíte chodiť ďaleko. Ak sa chystáte stráviť letné dni doma, na Slovensku, určite nájdete dosť miest na kúpanie vo vašom okolí. V prvej časti nášho zoznamu vám prinášame termálne kúpaliská a vodné parky v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji.


BRATISLAVSKÝ KRAJ

Aquathermal Senec - aquapark s celoročnou prevádzkou, v tesnej blízkosti Slnečných jazier. Návštevníkov láka 28-38°C teplou vodou z vrtu, v šiestich rôznych bazénoch, počas letnej sezóny až jedenástich. Ponúka vodné atrakcie ako tobogany, šmykľavky, vodné trysky, protiprúdy, masážne lavice, vodný dáždnik a mnoho ďalších. Okrem toho je tu možnosť využiť wellnes, volejbalové či futbalové mini ihrisko, reštaurácie a stánky s občerstvením.

NITRIANSKY KRAJ

Kúpalisko a Wellness Patince - letné termálne Kúpalisko Patince sa nachádza 15 km od Komárna smerom na Štúrovo pri najjužnejšej obci Slovenska - Patinciach. Areál leží v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na našom území. Je vybudovaný okolo termálneho prameňa s teplotou 27 °C a jeho súčasťou je aj toboganový svet. Termálna voda má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo. Počas celého roka je pre návštevníkov Patiniec otvorený Wellness hotel Patince, v ktorom nájdete najväčší krytý bazénový svet s termálnou vodou a vodnými atrakciami.

Termálne kúpalisko Podhájska - kúpalisko nachádzajúce sa neďaleko Nových Zámkov poskytuje návštevníkom možnosť oddychu v letnom, aj zimnom období. Bazény sú napúšťané liečivou geotermálnou vodou, ktorá priaznivo pôsobí na rôzne ochorenia. Počas letnej sezóny je k dispozícii deväť bazénov a tobogan. Novootvorené Wellness centrum Aquamarin je celoročný komplex vnútorných aj vonkajších bazénov s vodnými atrakciami, vitálnym svetom a oddychovými zónami.

Vadaš Thermal Resort Štúrovo - rekreačný komplex sa nachádza priamo v meste Štúrovo, v blízkosti slovensko-maďarských hraníc. Areál termálneho kúpaliska má rozlohu 25 ha a nachádza sa tu 9 bazénov s teplou vodou 26-36°C, 6 toboganov, vodné atrakcie, sauny, vírivky a ubytovacie aj reštauračné zariadenia. Hlavne počas letnej sezóny tu zažijete oddych aj zábavu pre celú rodinu.

Rekreačné zariadenie Margita-Ilona - najväčšie centrum turistického ruchu v Levickom okrese.Tvorí ho letné kúpalisko so štyrmi bazénmi a toboganom, moderný autokemping, športoviská a oddychové aj reštauračné zariadenia. Bazény sú napúšťané termálnou vodou s teplotou 25-29 °C s vysokým obsahom minerálnych solí.

Santovka Wellness - termálne kúpalisko s geotermálnou vodou s teplotou 27 °C , ktorá má priaznivé účinky na reumatické ochorenia a srdcovo-cievny systém.Atrakciami sú masážne vodopády, sprchy z prírodného kameňa a rímske kúpele. Súčasťou areálu sú ubytovacie a reštauračné zariadenia.

Ďalšími termálnymi kúpaliskami v Nitrianskom kraji sú Retro Thermal Diakovce, Thermal Park Nitrava, Termálne kúpalisko Komárno a Termálne kúpalisko Štrand Nové Zámky.


TRNAVSKÝ KRAJ

Thermal Corvinus Veľký Meder - nachádza sa v príjemnom prostredí 80 ha lesoparku na južnom Slovensku. Návštevníkom ponúka 9 bazénov s teplotou vody 26 - 38 °C, 11 adrenalínových toboganov, vrátane 2 celoročných, športové ihriská, lezeckú dráhu, vodnú vežu a reštaurácie.

Thermalpark Dunajská streda - je jedným z najobľúbenejších rekreačných stredísk južného Slovenska. Na ploche 18 ha ponúka návštevníkom 10 interiérových a exteriérových bazénov, s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou, s teplotou 24 - 40 °C. Súčasťou areálu je aj tobogan, vo wellness časti sa nachádzajú chrliče, vodné delá, masážne ležadlá, aj jaskyňa s vodopádom. Návštevníkom je k dispozícii tiež ihrisko, masáže a sauny, ubytovacie a stravovacie zariadenia.


TRENČIANSKY KRAJ

Kúpalisko Zelená žaba Trenčianske Teplice - areál prešiel kompletnou rekonštrukciou a jeho súčasťou je niekoľko unikátnych bazénov a vodných atrakcií. Projekt saunového sveta v lese je unikátom strednej Európy.

Ďalšími termálnymi kúpaliskami v Trenčianskom kraji sú termálne kúpalisko Čajka Bojnice a Aqualand Malé Bielice.