Najkrajšie veľkomestá Európy

21.01.2021

Vedeli ste, že až sedem z desiatich najnavštevovanejších krajín sveta sa nachádza v Európe? Dôvod je jednoduchý - nádherné a zachovalé historické pamiatky, rozvinutý cestovný ruch a výborná infraštruktúra. Mnohé z európskych veľkomiest  patria dokonca k najnavštevovanejším na svete. Každé z nich má svoju vlastnú unikátnu atmosféru a miesta, ktoré jednoducho musíte vidieť na vlastné oči.

Paríž - mesto umenia - Hlavné a najväčšie mesto Francúzska, patrí k najväčším európskym veľkomestám. Rozprestiera sa na brehoch rieky Seiny a v jeho uliciach nájdete nespočetné množstvo pamiatok známych na celom svete. Patrí medzi najnavštevovanejšie turistické destinácie. Často je označované za mesto módy, ale aj mesto umenia, romantiky, či bulvárov a nočnej zábavy.

Čítať viac...

Praha - stovežatá krásavica - Hlavné a najväčšie mesto Českej republiky, historická metropola, označovaná prívlastkami ako "zlatá" a "stovežatá". Praha je považovaná za jedno z najkrajších a architektonicky najdokonalejších miest sveta.Historické centrum s panorámou Pražského hradu je pamiatkovou rezerváciou UNESCO. Nájdete tu množstvo národných kultúrnych pamiatok a tisíce stavebných a umeleckých skvostov.

Čítať viac...

Rím - večné mesto - Hlavné a najväčšie mesto Talianska, jedno z najväčších európskych veľkomiest. Počas svojej 2800 ročnej existencie bol sídlom starovekého Ríma, pápežských štátov, Talianskeho kráľovstva a Talianskej republiky. Nazýva sa "večným mestom" a je jedným z najkrajších miest na svete. Každoročne ho navštívia tisíce turistov, obdivujúcich majstrovské diela rímskeho umenia a starobylej architektúry.

Čítať viac...

Budapešť - perla na Dunaji - Jedno z najkrajšie položených veľkomiest, hlavné a najväčšie mesto Maďarska, rozkladá sa po oboch brehoch Dunaja. Časť mesta ležiaca na ľavom brehu rieky - Pešť je rovinatá, zatiaľ čo pravý breh má značne členitý terén - Budínske vrchy s niekoľkými jaskyňami. Najdôležitejším prírodným bohatstvom Budapešti sú početné termálne pramene, vďaka ktorým patrí k najväčším kúpeľným mestám sveta.

Čítať viac...

Barcelona - katalánska krásavica - Je po hlavnom meste Madrid druhým najväčším mestom Španielska a je považovaná za jedno z najkrajších miest sveta. Sídlo tu má arcibiskup, niekoľko univerzít, vysokých škôl a významných knižníc. Barcelona patrí k najvýznamnejším španielskym mestám a vďaka svojej polohe je pre mnohých Európanov prístupnejšia ako hlavné mesto.

Čítať viac...

Viedeň - najlepšie mesto pre život - Hlavné a najväčšie mesto Rakúska, pre svoju polohu, históriu a výstavbu nazývané aj dunajskou metropolou. Spolu s Bratislavou vytvára najtesnejšie zoskupenie (60 km) dvoch hlavných miest v Európe . Každoročne sa umiestňuje na popredných priečkach svetových rebríčkov ako jedno z najlepších miest pre život. 

Čítať viac...

Moskva - veľkolepý gigant - Milióny turistov, policajti a detektory na každom kroku, ale aj rozprávkové domčeky, megalomanské stavby a dychberúca atmosféra. Hlavné mesto Ruskej federácie je s 12,6 miliónmi obyvateľov najväčšou metropolou Európy, štátom v štáte a nikdy nespiacou zmesou zážitkov, aké nikde inde nezažijete. 

Čítať viac...