Zahraničné dovolenky majú od 20. marca stopku

19.03.2021

Zdroj: Agentúra SITA

Vláda SR schválila 17. marca 2021 predĺženie núdzového stavu o ďalších 40 dní. Zároveň schválila aj zákaz vychádzania v určenom čase s viacerými výnimkami. Toto predĺženie musí odsúhlasiť Národná rada SR do 20 dní od prvého dňa predĺženého núdzového stavu.

Doterajšia výnimka zo zákazu vychádzania na účely cesty do zahraničia sa od 20. marca nebude vzťahovať na cesty do zahraničia za účelom rekreácie, a to tak individuálnej alebo skupinovej. Tento zákaz má zatiaľ platiť do 28. apríla, vláda ho môže zrušiť aj skôr. O jeho prípadnom ďalšom trvaní po 28. apríli bude rozhodovať na základe odporúčania pandemickej komisie.

Za vycestovanie do zahraničia s cieľom rekreácie hrozí bloková pokuta do výšky tisíc eur. Upozornila na to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Dodala, že tento priestupok bude možné prejednať až do dvoch rokov od jeho spáchania. 

Policajný zbor bude dôsledne kontrolovať a preverovať účel vycestovania osôb do zahraničia. "Policajti budú kontroly vykonávať aj na letisku v Bratislave, Košiciach a Poprade, tiež na letiskách na celom území Slovenskej republiky, najmä pri letoch do obvyklých dovolenkových destinácií," upozornila Bárdyová.