Lyžiarske strediská I.

12.01.2018

Ak máte radi lyžovanie a zimné športy, nemusíte chodiť ďaleko. Na Slovensku nájdete niekoľko kvalitných lyžiarskych stredísk, ktoré sa každý rok zlepšujú. Okrem našich krásnych hôr, ktoré robia zo Slovenska lyžiarsky raj, zvyšuje sa aj ich vybavenosť. Lyžiarske strediská ponúkajú rôzne možnosti ubytovania aj voľnočasových aktivít. Dnes vám prinášame 1.časť zoznamu najlepších lyžiarskych stredísk na Slovensku.

JASNÁ CHOPOK je jedným z najmodernejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznej obtiažností. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke na lokalite Biela Púť. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov.

SKI KUBÍNSKA HOĽA - lyžiarske stredisko sa nachádza sa na južnom svahu Kubínskej Hole. Návštevníci majú k dispozícii 14 km upravovaných zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti, 8 vlekov a dve sedačkové lanovky s umelým zasnežovaním.

MARTINSKÉ HOLE - známe lyžiarske stredisko v pohorí Malá Fatra návštevníkom ponúka 6 vlekov, z toho jednu šesťsedačku a 12 upravovaných zjazdoviek, požičovňu a servis lyží, lyžiarsku školu a škôlku. Lyžiarske stredisko je známe svojimi výbornými snehovými podmienkami a upravovanými traťami.

SKI PARK MALINÔ BRDO - lyžiarske stredisko ponúka výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov. Nájdete tu 8 zjazdoviek, 8-miestnu kabínkovú lanovku, 4-miestnu sedačkovú lanovku a 8 vlekov, požičovňu športových potrieb, servis, lyžiarsku školu a škôlku, skibus.

PARK SNOW DONOVALY patrí medzi najväčšie a najlepšie vybavené lyžiarske strediská na Slovensku. Nájdete tu 19 zjazdoviek a najväčší detský FUN PARK v strednej Európe pre rodiny s deťmi. Dominantou strediska je kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačka Buly Expres Záhradište a ďalších 14 vlekov.

SKI PLEJSY je jedno z najkrajších lyžiarskych stredísk na Slovensku, niekoľkonásobné dejisko európskeho pohára v lyžovaní. Návštevníci majú k dispozícii 7 zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti, reštauráciu, ski servis, požičovňu lyží a ďalšie služby pre lyžiarov. Celý areál je mechanicky zasnežovaný a upravovaný, čo umožňuje predĺžiť sezónu až do jarných mesiacov.