Lyžiarske strediská II.

19.02.2018

Upravené zjazdovky a bežkárske trate, snowboardové arény, lyžiarske školy a škôlky, ale aj nočná lyžovačka a požičovne lyžiarskej výstroje čakajú návštevníkov slovenských lyžiarskych stredísk. Pre ostatných sú to adrenalínové atrakcie - snowtubing, kitewing, bobové a sánkarské dráhy, či klziská. Pozrite si druhú časť zoznamu najlepších lyžiarskych stredísk na Slovensku.

ŠTRBSKÉ PLESO - najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Ponúka 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí a výborné lyžiarske podmienky na 13 zjazdovkách. Detský areál Maxiland má vlastný lyžiarsky vlek a dopravníkový pás. Pre milovníkov adrenalínu je tu atraktívny snowpark. Bežecké trate majú 11 okruhov v celkovej dĺžke 26 km. 

TATRANSKÁ LOMNICA - v stredisku sa nachádza najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka, okrem toho vás čaká 5-mesačná garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené zjazdovky. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, bežní lyžiari aj milovníci adrenalínu. Medzi atrakcie patrí moderná 15-miestna lanovka na Skalnaté pleso a Audi aréna, kde si môžete zmerať čas svojej jazdy.

VRÁTNA - nachádza sa v Národnom parku Malá Fatra a patrí medzi štyri najvyššie položené strediská na Slovensku. Celková dĺžka zjazdoviek je 14 km, z toho 12 km pravidelne upravovaných a 7 km technicky zasnežovaných. Prepravu zabezpečuje kabínková lanovka, 4-sedačková lanovka, 10 lyžiarskych vlekov a lanový vlek. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii samostatne ohradený detský park s posuvným pásom. Stredisko má 18 km upravovaných bežeckých tratí.

VEĽKÁ RAČA - OŠČADNICA - stredisko sa nachádza sa na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Jeho najväčšou prednosťou je rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách - Dedovka, Marguška a Lalíky. Nájdete tu 14 pravidelne upravovaných zjazdoviek všetkých náročností, v dĺžke takmer 14,5 km. K najväčším atrakciám strediska patrí bobová dráha.

ROHÁČE - SPÁLENÁ - je súčasťou obce Zuberec a nachádza sa vo vysokohorskom prostredí Západných Tatier v regióne Orava. Nadmorská výška a orientácia zjazdoviek zabezpečujú veľmi dobré snehové podmienky až päť mesiacov v roku. Celková dĺžka zjazdoviek dosahuje takmer 5 km, všetky upravované terény sú zasnežované. Prepravu zabezpečuje 6-sedačková a 4-sedačková lanovka a tri vleky. Pre rodiny s deťmi sú vyhradené dva vleky a detská škola.

VALČIANSKA DOLINA - stredisko sa nachádza na úpätí pohoria Malá Fatra v regióne Turiec a je zamerané najmä na rodiny s deťmi. Zjazdovky sú ľahké až stredne ťažké, ich celková dĺžka je 5,6 km. Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečuje 4-sedačková lanovka, štyri vleky a jeden vlek pre najmenších v detskej zóne Yeti Park. Stredisko má 12 km bežeckých tratí.