TOP destináciami tohto leta sú Chorvátsko a Grécko

01.06.2021


Dňa 31. mája vstúpil do platnosti tzv. Cestovateľský semafor, ktorý rozdeľuje krajiny sveta do troch farieb - zelenej, červenej, čiernej a upravuje podmienky návratu na Slovensko. Do ZELENEJ farby patria aktuálne všetky členské štáty EÚ, EHP, Austrália, Čína, Grónsko, Island, Izrael, Južná Kórea, Macau, Nórsko, Nový Zéland a Singapur.

TOP destináciou sa aj toto leto opäť stáva obľúbené Chorvátsko. Pridáva sa tiež slnečné Grécko, ktoré otvorilo turistickú sezónu v polovici mája. Letnú sezónu otvorilo aj bratislavské letisko, pribudnú pravidelné lety do obľúbených dovolenkových destinácií. Chorvátsko - jednoznačne číslo jedna v obľúbenosti slovenských dovolenkárov. Priezračné more, ostrovy a zátoky, jazerá a skalné útesy, borovicové lesy a starobylé mestečká. Dovolenka v Chorvátsku ponúka rušný život na prímorských promenádach, ale aj pokoj a relax v lone prírody, na ostrovoch, či v národných parkoch. Pre chorvátske pobrežie sú typické skalnaté a štrkové pláže, ale môžete tu nájsť tiež pláže pieskové.


Pri vstupe do Chorvátskej republiky je potrebné predložiť:

- negatívny PCR alebo rýchly antigénový test (RAT), nie starší ako 48 hodín, alebo

- lekárske potvrdenie o prekonaní COVID-19 (do 180 dní) alebo očkovaní

Potvrdenia musia byť v anglickej alebo chorvátskej verzii.  Pred cestou do Chorvátska sa odporúča vyplniť online formulár.

Nakoľko Chorvátsko patrí medzi zelené krajiny, po príchode je povinná karanténa iba pre nezaočkované osoby a tie, čo neprekonali COVID-19. Túto je možné prerušiť po negatívnom výsledku PCR alebo Ag testu. Testovať sa nemusia deti do 18 rokov.Grécko - patrí medzi dlhodobo obľúbené dovolenkové destinácie. Krajina je zaujímavá svojou rozmanitosťou v rámci regiónov. Na svoje si tu prídu milovníci histórie, turistiky, ale aj športových či oddychových aktivít. Nájdete tu starobylé chrámy, stredoveké hrady, kostoly, aj zámky. Môžete si vybrať medzi oddychom na pevnine alebo ostrovmi. 


Vstup na územie Grécka je povolený iba po predložení negatívneho PCR testu, nie staršieho ako 72 hodín. Negatívnym testom sa nemusí preukázať:

- dieťa do 5 rokov

- osoba zaočkovaná proti COVID-19 s potvrdením v anglickom jazyku

- osoba, ktorá za posledných 9 mesiacov prekonala COVID - 19, s potvrdením v angličtine

- každý cestujúci musí pred vstupom do Grécka vyplniť online formulár


Grécko patrí medzi zelené krajiny, podmienky návratu sú rovnaké ako pri Chorvátsku.