Prater - viedenský park atrakcií

17.07.2018

Jeden z najznámejších zábavných parkov - viedenský Prater ponúka na svojej ploche viac ako 250 kolotočov, strašidelných dráh a zábavných atrakcií pre deti aj dospelých. Vstup do areálu je zadarmo, platí sa len za jednotlivé atrakcie od 1€ až do 10€. Priemerné vstupné je 3,50€ na osobu, deti do 110 cm majú na niektoré kolotoče vstup zadarmo. 

Otvorené je každý deň od januára do decembra, hlavná sezóna je 15.3 - 31.10. Zábavný park sa nachádza v 2.viedenskom okrsku, na parkovanie je potrebný parkovací lístok. Výborným tipom na výlet je plavba loďou z Bratislavy do Viedne, Prater sa nachádza len necelé 2km od prístavu a vďaka prehľadnému značeniu sa sem ľahko dostanete peši, popri krátkej prechádzke mestom.

Najznámejšou atrakciou je Wiener Reisenrad - koleso, z ktorého uvidíte celé mesto, podobným je aj kolo Blumenrad. Milovníkom adrenalínu Prater ponúka množstvo horských dráh napr. Megablitz s rýchlosťou až 70 km/hod. alebo 37 metrov vysoký Boomerang a mnoho ďalších. Za zmienku stojí aj katapult Turbo Boost, ktorý vás vystrelí do vzduchu rýchlosťou 100 km/hod a najvyšší reťazový kolotoč na svete Starflyer. Zaujímavou je aj jazda po divokej rieke na gumenom člne Wildalpenbahn.

Pre najmenších členov rodiny ponúka Prater množstvo klasických vláčikov a autíčok, jazdu na motokárach, či rôzne bludiská a "zábavné" aj strašidelné domy. Zaujímavou atrakciou pre deti je Eisberg, kde sa na dvojmiestnom vozíku premiestnite na chvíľku do doby ľadovej.

Súčasťou areálu sú aj rôzne oddychové zóny napr. golfový klub, plaváreň, Planetárium alebo viedenské múzeum Madame Tussauds. Prater je zábavným parkom pre celú rodinu, na svoje si tu prídu deti, dospelí, aj milovníci adrenalínu. Treba sa však pripraviť na to, že za všetko sa platí a ceny sú skutočne "viedenské". Ak s tým budete počítať, nudiť sa určite nebudete.