ZOO Viedeň - najlepšia v Európe

22.06.2018

Viedenská ZOO sa nachádza v strede 160 ha Schönbrunnského zámockého parku vo Viedni a spolu so zámkom a parkom patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. ZOO je najstaršou na svete, v roku 1752 bola vybudovaná ako "cisársky zverinec" a od tých čias sa stala jednou z najkrajších a najmodernejších zoologických záhrad. Zaujímavú atmosféru jej dodáva súhrn historických a moderných prvkov. Svoj domov tu našlo 8500 zvierat a 700 zvieracích druhov, o ktoré sa stará 70 ošetrovateľov a ďalších vyše 100 zamestnancov.

Tiergarten Schönbrunn bola opakovane vyhlásená za najlepšiu ZOO Európy. Jej 17 ha pozemok je rozdelený na niekoľko samostatných celkov. Medzi hlavné lákadlá patrí hneď pri vstupe Pavilón koál a pánd, ďalej je to Austrálsky pavilón s kengurami, ale aj Dom južnej Ameriky, Pavilón opíc, či Púštny pavilón. V Pavilóne dažďového pralesa (Regenwaldhaus) vstúpite do skutočnej džungle, v Polárnom pavilóne zas stretnete ľadového medveďa, tulene či tučniaky. Hrubokožcov tu zastupujú nosorožce, hrochy a Slon africký, mačkovité šelmy levy, tigre, leopardy či jaguáre.

Zaujímavým je aj Pavilón hmyzu - Insectarium, či Dom včiel, alebo Dom potkanov (Rathaus), ďalej je to Dom vtákov, Dom motýľov či Akváriový a teráriový dom. Nájdete tu zvieratá z najrôznejších kútov sveta - polárne vlky, bizóny, ale aj plazy, krokodíly a obrie korytnačky. Pri vstupe dostanete plán kŕmenia zvierat, ktorý sa oplatí využiť, keďže niektoré zvieratá mimo tohto času spia alebo oddychujú. Od polovice marca do konca októbra si môžete vychutnať jazdu panoramatickým vláčikom, ktorý jazdí po areáli zámockého parku ale aj zoologickej záhrady. V ZOO nájdete tiež mnoho oddychových miest s preliezačkami pre deti, ale aj reštauráciu, či stánky s rýchlym občerstvením.